Partneři projektu:

Vy ještě nemáte svůj byt? Vyberte si z naši nabídky bytů

Lokalita

Jihomoravské město Hustopeče

s necelými 6 tisíci obyvateli leží ve výhodné poloze jižní Moravy, v těsné blízkosti dálnice D2, 35 km od Brna (15-20 min.). Představuje kulturní, administrativní a správní středisko regionu. Město je osudově spojeno s osobou našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Narodila se zde jeho matka Terezie, rozená Kropáčková. Prezident v letech 1861-1863 navštěvoval hustopečskou piaristickou reálku. Jeho bratr Ludvík zde vlastnil tiskárnu, z níž vzešly i Masarykovy kritické studie Rukopisů. Hustopečský městský hřbitov je i posledním místem odpočinku prezidentových rodičů. V těsné blízkosti Hustopečí se nachází Novomlýnské nádrže a Pálavské vrchy s dominantou zříceniny hradu Děvičky.

Nový polyfunkční dům

je postaven na východním okraji města, na místě nevyužité plochy bývalé svářečské školy v ulici Jiráskova, v klidné poloze, nicméně vzdálen jen 3 min. chůze od samotného centra města. Hned ve vedlejší ulici je množství obchodů a služeb, které umožní pohodlný nákup a vyřízení spousty nezbytných záležitostí bez nutnosti cestovat autem. Nájezd na dálnici D2 je od domu vzdálen 1 km, takže třeba v Brně jste za chvilku…

Hustopeče

mají všechny atributy samostatného města. Kompletní infrastrukturu, všechny potřebné instituce a úřady, banky, školy, nemocnici, nákupní středisko, obchody apod.

Město žije kulturním i sportovním životem. Během celého roku je pořádána celá řada výstav, koncertů, besed a kulturních akcí. Město velkou měrou podporuje rozvoj sportu, především atletiky. Nabízí veliké sportovní centrum a ve městě se již také tradičně každoročně pořádá jedna z nejkvalitnějších halových výškařských událostí světa – Hustopečské Skákání. Ve městě funguje také kino, knihovna, centrum volného času apod.

Hustopeče nabízí i řadu dalších aktivit. Jedním z největších lákadel je místní koupaliště včetně krytého bazénu, ve městě najdete i kuželnu, atletický a fotbalový stadion, tenisový areál, sportovní halu i řadu hřišť pro nejmenší. Okolo města je řada nádherných cyklostezek obrovské množství vycházek do přírody, okolo Hustopečí i ve městě samotném je spousta zeleně. K výletům lákají i blízké místa, jako například Pálava, Nové Mlýny nebo Lednicko-Valtický areál.